Звертаємося до Вас, згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 9, 33, 35, 47 Закону України „Про інформацію”, ст. 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя по питаннях, що стосуються навколишнього природного середовища” (Оргуська конвенція).
На адресу нашої організації надійшли численні звернення від мешканців та гостей міста Городок Хмельницької області, які просять нас негайно втрутитись у ганебну та жахливу ситуацію, яка спостерігається у вищевказаному місті вже протягом багатьох років.
На території розформованого зоопарку в лісопарковій зоні відпочинку м.Городок під назвою «Дубок» досі знаходиться ведмідь бурий – зникаючий вид, який занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП, CITES, охороняється Бернською конвенцією. Нещодавно другий ведмідь, як і більшість тварин закритого зоопарку помер від голоду та хвороб. Ведмедем ніхто не опікується, його інколи кормлять лише небайдужі жителі, які не витримують жахливих криків тварини.
У брудному вольєрі, без ветеринарної підтримки бідолашний ведмідь чекає своєї голодної смерті.
Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України здійснюється у виняткових випадках лише у наукових і селекційних цілях, у тому числі для розмноження, розселення і розведення у штучно створених умовах, а також для відтворення популяцій за дозволом центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища на підставі рішень Національної комісії з питань Червоної книги України, прийнятих відповідно до її повноважень. Спеціальне використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється.
Окрім того, вказаними діями порушується Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», оскільки дана тварина утримується в неналежних умовах. Відповідно до ст.8 вищезазначеного Закону, утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. Утримання диких тварин у неволі допускається за наявності дозволу, що видається центральним органом виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища.
У зв’язку із вищезазначеним просимо негайно:
- вилучити ведмедя та направити на реабілітацію в Центр реабілітації для ведмедів на базі Національного природного парку «Синевир»;
- перевірити наявність відповідних документів на тварину згідно зі ст. 7 Закону України «Про тваринний світ»;
- притягти до відповідальності порушників Закону України "Про Червону книгу України» у разі відсутності потрібних документів на утримання бурих ведмедів;
- притягти до відповідальності порушників Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження» в разі підтвердження вказаних нами порушень;
- перевірити чи відповідають умови утримання тварин мінімальним розмірам вольєрів для ведмедів, прописаних в Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі та напіввільних умовах, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 30.09.2010 № 429;
- перевірити наведені факти і в разі відповідності притягти до відповідальності винних осіб за статтями Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Ми звертаємося до Вас з надією на Вашу людяність і небайдужість до страждань невинної тварини.
Відповідь просимо надати, згідно чинного законодавства, в зазначений законодавством України термін.
З повагою,
заступник Голови Правління
ГО захисту тварин «ВЖ» О. Ю. Голубнича